środa, 22 listopada 2017

Ogłoszenie: Rudy Grudzień na Blogasku!

Siemanko. Od czasu do czasu robię na blogasku miesiące tematyczne i chyba nadszedł czas na kolejny. Grudzień miesiącem pewnego fantastycznego towarzysza o rudej czuprynie :) Chociaż czasu bardzo brak, mam zamiar w grudniowych dniach bliżej nieokreślonych zrecenzować trzy historie (właściwie to dwie pełne i antologię kilku króciutkich) gdzie wielką, o ile nie najważniejszą rolę odgrywa Vislor Turlough. A kim jest Vislor? To pochodzący z planety Trion towarzysz Piątego Doktora, który przez dłuższy czas (jakieś dwanaście odcinków) próbował go skrycie zamordować. W pełni będąc świadomym jego dobrej natury, dodam. A i nawet będąc już prawdziwie po stronie naszego ulubionego Władcy Czasu patrzył głównie na swoje własne dobro i pogardliwie prychał na Ziemian. Ostatni w klasykach towarzysz płci męskiej i, do epizodów współczesnych i ery Nardola, najlepszy z nich :) Oto, co z jego udziałem będę dla Was miał:

Ringpullworld
Turlough and the Earthlink Dilemma
The Memory Bank and Other Stories

A w międzyczasie wczujta się w klimat słuchając piosenki o Vislorze i czytając na zaprzyjaźnionej stronie mój artykuł o doskonałości tej postaci. Artykuł brutalnie ocenzurowany z kawałka o tym, że Vislor jako kosmita umie majstrować przy Tardisie, ale zawsze ;)

1 komentarz:

  1. To był genialny pomysł z tym grudniem Vislora. Szkoda, że udało się zrecenzować tylko jedno słuchowisko, ale za to w jakim stylu!
    I artykuł o nim też fajny. Lubię, kiedy ktoś docenia i pamięta o tych, o których większość niesłusznie zapomina.

    OdpowiedzUsuń

Podobało Ci się? Masz jakieś uwagi? Poświęć chwilkę na skomentowanie mojej radosnej twórczości :)